چاپ کتاب

مشاوره چاپ کتاب : پس از نگارش کتاب ، نوبت به چاپ کتاب می رشد. برای چاپ کتاب باید با مراحل چاپ کتاب و مجوزهای مورد نیاز آشنا باشید. از دغدغه های نویسندگان مخصوصا نویسندگان تازه کار، عدم آشنایی با مراحل چاپ کتاب می باشد. جالب است بدانید بعضی از نویسندگان از روی ناآگاهی از فرآیند چاپ کتاب و هزینه های چاپ کتاب ، از انتشار کتاب خود منصرف می شوند. در حالی که جامعه ی کتابخوان به مطالعه کتاب های جدید و آشنایی با مفاهیم بدیع احتیاج دارد. از این جهت مشاوره چاپ کتاب به نویسنده در مراحل چاپ کتاب کمک می کند و باعث می شود مولف با چشمانی باز برای چاپ دیجیتال کتاب خود اقدام کند. انتشارات کتاب ویراست پاپ چاپ کتاب و کسب اطلاعات بیشتر با ما ارتباط بگیرید.

بهترین مشاوره چاپ کتاب

اهمیت مشاوره چاپ کتاب بر هیچ نویسنده ای پوشیده نیست. برای صحبت و مشورت برای چاپ کتاب، بهتر است با بهترین مشاوره چاپ کتاب در ارتباط باشید. در ارتباط بودن با بهترین مشاوره چاپ کتاب، به شما این امکان را می دهد که از مراحل چاپ کتاب اطلاع پیدا کنید. هم چنین از هزینه های چاپ کتاب آگاه می شوید و با آگاهی در این زمینه، برای چاپ کتاب با هزینه کم اقدام می کنید. هم چنین با مشاوره چاپ کتاب می توانید از هزینه های گزافی که در آینده ممکن است مجبور باشید بپردازید، جلوگیری می کنید. در کل مشاوره چاپ کتاب بهترین راه برای مدیریت هزینه های چاپ کتاب می باشد.

مشاوره چاپ کتابمشاوره چاپ کتاب

مشاوره چاپ کتاب با کمترین هزینه

بسیاری از نویسندگان جوان و تازه کار از ترس هزینه های چاپ کتاب، برای چاپ کتاب خود اقدامی نمی کنند. تردید در چاپ کتاب ناشی از عدم دانش و آگاهی در مورد هزینه های چاپ کتاب است. اما باید بدانید که با مشورت با موسسه های چاپ کتاب می توانید علاوه بر آگاهی از مراحل چاپ کتاب، برای هزینه های چاپ کتاب برنامه ریزی کنید. در واقع با پرداخت هزینه و زمان برای مشاوره چاپ کتاب، علاوه رهایی از سردرگمی، از هزینه های نادرستی که در آینده ممکن است به وجود بیاید جلوگیری می کنید.

حتی می توانید با مشاوره چاپ کتاب، برای چاپ کتاب رایگان کتاب خود وارد مذاکره شوید. البته هر انتشاراتی با چاپ کتاب رایگان کتاب شما، از شما تعهد می گیرد که  در حقوق مادی و معنوی کتاب شما دخیل باشد و با فروش هر نسخه از کتاب شما، هزینه کتاب را به ناشر می پردازید و همچنین نام ناشر نیز روی کتاب شما می باشد. این روش برای کسانی که از پس هزینه های چاپ کتاب خود برنمی آیند گزینه خوبی است.

صفر تا صد چاپ کتاب را در اینجا مطالعه کنید.

صفر تا صد چاپ کتاب شامل نگارش کتاب ، ویراستاری کتاب ، صفحه بندی کتاب ، اخذ مجوزهای چاپ کتاب ، درخواست شابک ، اخذ فیپا ، طراحی جلد و صفحه آرایی ، صفر تا صد چاپ کتاب هستند.

مراحل چاپ کتاب

آشنایی با مراحل چاپ کتاب، برای چاپ کتاب در هر زمینه ای نیاز است. مراحل چاپ کتاب هر کتاب با هر موضوعی تقریبا یکسان است و از یک اسلوب پیروی می کند. در قدم اول نویسنده باید محتوای کتاب خود را آماده کند ودر قالب یک فایل به ناشر تحویل داده شود. در مرحله بعد متن کتاب باید از نظر املایی، نگارشی و تایپ، ویراستاری شود. این مرحله را نویسنده می تواند انجام دهد. اما اگر دانش ان را ندارد، می تواند به ناشر کتاب بسپارد. به این مرحله، مرحله آماده سازی کتاب می گویند.

در قدم بعدی باید برای دریافت شابک اقدام کرد. شابک کد ۱۳ رقمی است که به هر کتاب برای چاپ داده می شود. دریافت شابک از خانه کتاب امکان پذیر است. به طور معمول این مرحله از چاپ کتاب توسط موسسه نشر انجام می شود.  پس از اخذ شابک، نوبت به دریافت فیپا می باشد. فیپا همان اطلاعاتی است که در صفحه اول کتاب چاپ می شود. اخذ فیپا برای سازماندهی بهتر کتب در داخل کشور ضروری است. برای دریافت فیپا، شابک، پرینت کتاب و فایل آن را طی درخواستی به کتابخانه ملی ارسال می کنند و معمولا حداقل یک هفته زمان برای دریافت فیپا نیاز است.  این مرحله نیز در اکثر مواقع توسط ناشر انجام می گیرد.

حال باید برای گرفتن مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کرد. برای این کار باید فیپا، شابک، پرینت کتاب و فایل آن را برای این وزارتخانه ارسال کنید. زمان صدور مجوز با توجه به موضوع کتاب شما متفاوت است. به طو معمول برای کتاب های دانشگاهی در کمترین زمان ممکن مجوز صادر می شود. اما برای کتاب های شعر یا رمان یا موضوعات مهم و حساس چند ماه باید برای دریافت مجوز صبر کنید.

این مرحله، مرحله چاپ کتاب است که توسط ناشر انجام می شود. از این رو مدیریت زمان ان نیز با موسسه نشر کتاب است. صحافی کتاب هم پس از چاپ کتاب صورت می گیرد. برای به پایان رساندن مراحل چاپ کتاب، باید چند نسخه از کتاب را برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنید.

همیشه برای چاپ کتاب سوالاتی ذهن نویسنده را به خود اشغال می کند که پاسخ شان سخت نیست. از این رو برای رفاه حال نویسندگان عزیز چند مورد از سوال های پرتکرار را بررسی خواهیم کرد.

سوالات رایج در مشاوره چاپ کتاب

برای چاپ کتاب چقدر زمان لازم است؟

مدت زمان چاپ کتاب مشخص نیست و به پارامترهای متنوعی بستگی دارد. زمان لازم برای پیدا کردن موسسه نشر مناسب، انجام ویراستاری کتاب، اخذ مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و طراحی جلد و صفحه آرایی کتاب از جمه عواملی هستند که در مدت زمان چاپ کتاب موثرند.

ویراستاری کتاب به تعداد صفحات کتاب بستگی دارد. هم چنین مدت زمانی را باید برای حروف چینی، صفحه آرایی و طراحی جلد در نظر گرفت. مدت زمان طراحی جلد به تجربه طراح، حجم کار و نوع طرح پیشنهادی بستگی دارد.  برای دریافت مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد و دریافت فیپا و شابک هم باید زمان صرف کنید. همه این موارد در کنار هم، مدت زمان چاپ کتاب را تشکیل می دهند.

انتشارات برای چاپ کتاب

انتشارات چاپ کتاب در سراسر کشور به خوبی فعالیت می کنند و نمونه موفقی در زمینه خود هستند. اما بهتر است با ناشری در زمینه کاری خود فعالیت کنید. در واقع نمی توانید کار چاپ کتاب داستان یا شعر را به موسسه ای که کار چاپ کتاب درسی انجام می دهد بسپارید. اما این یک قاعده کلی نیست و بعضی از موسسه های چاپ کتاب در چند زمینه فعالیت می کنند و موفق نیز هستند.

هزینه های چاپ کتاب چقدر است؟

هزینه های چاپ کتاب برای هر کتابی یکسان نیست و با توجه به عواملی نظیر تعداد صفحات کتاب، قطع کتاب، جنس کاغذ؛ تیراژ کتاب، جنس جلد کتاب و رنگی بودن کتاب تغییر می کند.

برای چاپ کتاب چه مدارکی لازم است؟

هر نویسنده باید کپی کارت ملی خود را به موسسه نشر ارسال کند. اما اگر قرار است نام نویسنده به همراه پیشوند دکتر یا عضو هیئت هلمی درج شود، باید مدراک خود را در جهت اثبات ادعای خود را ارائه دهند. این مدارک برای وزارت ارشاد ارسال می شود تا صحت کلام تایید شود و دیگران نتوانند از این عناوین جعلی برای خود به کار ببرند.

برای چاپ کتاب چه مجوز هایی نیاز است؟

برای چاپ کتاب به شابک، فیپا، مجوز چاپ از وزارت ارشاد و اعلام وصول ارشاد نیاز داریم.

چاپ افست کتاب یا دیجیتال کدام بهتر است؟

چاپ دیجیتال کتاب یا چاپ افست هیچ برتری به هم ندارند. در واقع هر کدام در زمان و مکان خود بهترین انتخاب هستند. برای چاپ کتاب در تیراژ کم، چاپ دیجیتال بهترین روش است. اما چاپ کتاب با تیراژ بالا، چاپ افست مقرون به صرفه تر است. درکل باید بدانید که چاپ دیجیتال و چاپ افست هر کدام مزایا و معایبی دارند اما درجای خود بهترین هستند. اگر قصد چاپ کتاب خود به روش افست را دارید کافی است کلیک کنید.

در نهایت، مشاوره چاپ کتاب به نویسنده یک دیدکلی برای چاپ کتاب خود می دهد و از سردرگمی و پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری می کند. برای مشاوره چاپ کتاب با مشاوران ما در موسسه نشر کتاب ویراست پاپ ارتباط بگیرید.